Laisvės atėmimo vietų ligoninė iškeldinama iš Vilniaus centro

Laisvės atėmimo vietų ligoninė iš Vilniaus centre esančių patalpų perkeliama į renovuotus pastatus Pravieniškėse. Šiandien iškilmingai atidaryta ir visuomenei pristatyta moderni būsimoji ligoninė.

„Išties džiugu, kad baigėme įgyvendinti šį didelio masto projektą. Visų pirma, įkalintiems asmenims bus teikiamos kokybiškesnės sveikatos priežiūros paslaugos, neabejotinai sumažės nusiskundimų skaičius, saugiau ir maloniau jausis personalas. Valstybė privalo užtikrinti humaniškas sąlygas įkalinimo įstaigose, o ligų prevencija ir efektyvus gydymas yra vienas svarbiausių aspektų“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Pravieniškėse iš viso renovuoti 6 laisvės atėmimo vietų ligoninei skirti pastatai. Ligoninėje vienu metu stacionarus gydymas gali būti taikomas 140 pacientų. Šiuo metu čia jau dirba 30 asmenų, tačiau pagal numatytą struktūrą planuojama užpildyti daugiau etatų.

Ligoninėje teikiamos pirminio ir antrinio lygio ambulatorinės ir antrinio lygio stacionarinės sveikatos priežiūros paslaugos, ligoninės Vilniaus skyriuje iš viso per metus buvo vidutiniškai aptarnaujama 3000-3500 pacientų.

„Šis sėkmingai įgyvendintas projektas svarbus ir tuo, kad tai tapo pirmuoju žingsniu link visiško kalėjimo pastatų iškeldinimo iš Vilniaus centro“, – pažymi J. Bernatonis.

Į laisvės atėmimo vietų ligoninės atnaujinimą investuota 846 tūkstančiai eurų. Atnaujintoje ligoninėje bus gydomi nuteistieji iš visų šalyje veikiančių laisvės atėmimo įstaigų, kuriose šiuo metu įkalinimo bausmę atlieka beveik 7 tūkstančiai asmenų.

Ligoninės atidaryme taip pat dalyvavo Norvegijos Karalystės ambasados Lietuvoje atstovai, Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė ir kiti svečiai.

Laisvės atėmimo vietų ligoninės iškeldinimo projektas dalinai finansuotas 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos LT 14 „Pataisos, įskaitant bausmes be įkalinimo“ lėšomis.